Wakacje z Korfballem (2019)

Wraz z początkiem sierpnia rozpoczął się kolejny korfballowy obóz dla dzieci i młodzieży w olsztyńskim Kortowie. Tym razem jego termin pokrywa się z turniejem Mistrzostw Świata które odbywają się RPA, a w których udział bierze polska reprezentacja. Dlatego oczywistym jest, że młodzi adepci korfballu w przerwach pomiędzy treningami, plażowaniem i wycieczkami kibicują naszym zawodnikom w świetlicy, która przy okazji nabrała nieco mundialowego charakteru.

Przygotowania do meczu Polska – Australia

Po kilku treningach mających na celu odbudowanie formy po dłuższej przerwie – już w poniedziałek wracamy do gry… a dokładnie do obozowego turnieju na trawie. Z kolei w środę odbędzie się turniej korfballu plażowego nad Jeziorem Krzywym. W napiętym kalendarzu znajdziemy jeszcze czas na “korfballowy chrzest”, konkursy rzutów i kilka innych atrakcji, o których później.

Treningi nad Kortówką

W Wakacjach z Korfballem bierze udział blisko 200 osób z klubów: UKS Cirkus Konstancin, UKS Wesoła Szkoła, LUKS Olympic Słupia, UKS Iglica Wrocław, UKS Maratończyk Koło i UKS Ukiel Olsztyn. Poza obozem w którym biorą udział kluby, swoje zgrupowanie ma także reprezentacja Polski juniorów (U-17), której treningi prowadzi Jantinus Scholtmeijer.

Dodatkowy trening Cirkusa Konstancin najliczniejszej grupy obozowej