Lato w Kortowie (2017)

W pierwszej połowie sierpnia 2017 r. w Olsztynie, po raz kolejny odbył się obóz “Wakacje z Korfballem”. W tegorocznej edycji udział wzięło aż 180 uczestników z następujących klubów: Iglica Wrocław, Cirkus Konstancin, Olympic Słupia, Maratończyk Koło, Wesoła Szkoła i UKS Międzyborów. W tym samym czasie w Kortowie odbywało się zgrupowanie kadry U19 pod wodzą trenera Waldemara Pietrzaka. 

Przez tydzień sportowa część programu koncentrowała się na treningach. Z kolei ostatnie trzy dni młodzi adepci korfballu mogli poświęcić na rywalizację w korfballowym turnieju – dla wielu zawodników były to ich pierwsze korfballowe mecze, dlatego też zgodnie z tradycją, nowi zawodnicy, w miejscu narodzin Polskiego Korfballu, przeszli korfballowy “chrzest”. 
Wyzwań sportowych nie brakowało także i dla starszych korfballistów, bo o ile już wcześniej doświadczyli rywalizacji sportowej, to niektórzy z nich w Kortowie zdobyli swoje pierwsze zdobyte kosze, wygrane mecze, a niektórzy nawet medale. 

Poza częścią sportową nie zabrakło – jak to w wakacje – innych aktywności: uczestnicy grali w inne dyscypliny sportu, jeździli (i pływali) na rowerach (w tym: wodnych), plażowali oraz zwiedzali Olsztyn. 

Wyniki Obozowego turnieju korfballu – Kortowo 2017

Mono korfball kategoria 2008 i młodsi (maluch)

 1. UKS Cirkus Konstancin III
 2. UKS Wesoła Szkoła
 3. UKS Cirkus Konstancin II
 4. UKS Cirkus Konstancin I

Mono korfball kategoria 2006/2007 (żaczek)

 1. LUKS Olympic Słupia II
 2. UKS Wesoła Szkoła I
 3. LUKS Olympic Słupia I
 4. UKS Cirkus Konstancin I
 5. UKS Wesoła Szkoła II
 6. UKS Iglica Wrocław
 7. UKS Cirkus Konstancin II
 8. UKS Maratończyk Koło

Korfball strefowy kategoria 2004/2005 (młodzik)

 1. UKS Maratończyk Koło
 2. UKS Cirkus Konstancin
 3. UKS Wesoła Szkoła
 4. SP Międzyborów

Korfball strefowy kategoria 2003 i starsi

 1. UKS Cirkus Konstancin
 2. UKS Maratończyk Koło/LUKS Olympic Słupia
 3. UKS Iglica Wrocław