Pożegnanie trenera Pietrzaka z reprezentacją

Na zakończenie dziesięciodniowego zgrupowania szerokiej kadry U-17 w olsztyńskim Kortowie, które od strony sportowej zabezpieczał Jantinus Scholtmeijer, odbyło się oficjalne podziękowanie za wieloletnią pracę na rzecz reprezentacji Polski trenerowi Waldemarowi Pietrzakowi.

Trener Pietrzak przed kończącym zgrupowanie wewnętrznym meczem sparingowym

Przez 15 lat trener Pietrzak był związany z reprezentacją młodzieżową, na początku jako asystent przy trenerze Rafale Sołuducha, później samodzielnie oraz dzieląc obowiązki z trenerem Mirosławem Dawidiukiem, aż w końcu w ścisłej współpracy z Jantinusem Scholtmeijerem. W kilkunastoletnim okresie trener Pietrzak uczestniczył z Biało-Czerwonymi w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata i dwukrotnie w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy, a także w Junior World Cup oraz U-16 Talent World Cup. Do dorobku dochodzą liczne turnieje towarzyskie, sparingi, zgrupowania… Trudno policzyć już wszystkie wyjazdy do samej Holandii! Trzeba zauważyć, że o Pietrzaku w kadrze trzeba mówić przede wszystkim jako trenerze, a nie selekcjonerze. Ze względu na wciąż wąskie grono zawodników, musiał raczej ich wyszkolić niż wyselekcjonować. Ogrom pracy zaczynał się już w jego Maratończyku. To stamtąd pochodziła większość przewijających się przez młodzieżowe zespoły reprezentacji zawodników. Na kadrę poświęcił sporą część swojego życia. Włożył w to wiele wolontariackiej pracy i ogromne serce, bo jak nazwać np. coroczne wyjazdy z kadrą w trakcie Świąt Wielkanocnych.

“To trener który potrafi pracować w każdych warunkach. Długo będę pamiętał nocleg na materacach w hali sportowej i narzucane szybkie tempo od następnego poranka” – wspomina ówczesny kierownik zespołu.

To wyjazdy sprzed ponad dekady, ale warto pamiętać że trener Pietrzak może pochwalić się także tym, co od wielu lat nie udaje się na poziomie seniorskiej reprezentacji czy klubowej czyli chociażby pokonać zespół z Anglii.

Trener Pietrzak w swojej pracy był doceniany nie tylko przez środowisko korfballu. Liczne nominacje oraz tytuł trenera roku wg czytelników Głosu Wielkopolskiego towarzyszyły jego karierze trenerskiej.

Trener Pietrzak kończy karierę na stanowisku trenera kadry. Jest to związane z jego rosnącymi obowiązkami zawodowymi.
Trenerze! Dziękujemy! Życzymy dalszych sukcesów i wiele satysfakcji z pracy na stanowisku dyrektorskim.