Historyczny sukces niemieckiego Adlera (2018)

2018 01 28 esh

Pierwszy raz w historii tarcza za zwycięstwo w rozgrywkach IKF Europa Shield powędrowała do drużyny niemieckiej. Wicemistrzowie Bundesligi od samego początku biorą udział w tych rozgrywkach: pięciokrotnie byli gospodarzami i aż dziewięciokrotnie grali w finale - w tym: dwukrotnie dokonywał tego właśnie KV Adler Rauxel. Jednak po raz pierwszy to właśnie Niemcy cieszyli się ze zwycięstwa w finale. W ostatnim meczu wicemistrz Niemiec pokonał obrońcę tytułu, czyli londyński Bec.
Wygrywając mecz o trzecie miejsce z innym angielskim zespołem tj. Norwich, swój sukces z turnieju w Trebonie (2013) powtórzył klub z Brna. Zadowoleni z dobrego występu powinni być Turcy dla których był to dopiero drugi udział w IKF Europa Shield. Zespół uniwersytecki znad Morza Marmara był nawet bliski sprawienia niespodzianki, bowiem za taką należałoby uznać zwycięstwo nam triumfatorem pucharu sprzed dwóch lat KC Barceloną - zabrakło niewiele: Katalończycy zwycięstwo (16:15) zapewnili sobie w ostatniej minucie drugiej połowy meczu.
Do zupełnie nieudanych sportowo należy odnotować występ obu zespołów kraju gospodarza turnieju: oba portugalskie zespoły znalazły się na dwóch ostatnich miejscach w końcowej klasyfikacji Europa Shield 2018

W edycji 2017-2018 IKF Europa Shield nie występował zespół z Polski, jednak nie zabrakło w nim przedstawicieli PZKorf: Sędziowie Piotr Osiński (sędzia główny) i Bartosz Jaszczuk (asystent sędziego) razem poprowadzili spotkanie pomiędzy dwoma portugalskimi zespołami tj. o 7. miejsce. Jaszczuk jako sędzia główny poprowadził także trudny mecz półfinałowy pomiędzy angielskim Norwich a późniejszym zwycięzcą całego turnieju niemieckim KV Adler Rauxel.