PKC mistrzem Europy, WUM na 9. miejscu

W stolicy Węgier mistrzowie Polski wygrali dwa z rozegranych przez siebie trzech spotkań. W pierwszym - mającym kluczowe znaczenie dla rywalizacji o medale - Polacy przegrali z mistrzem Anglii Trojans KC. Gra Medyków mogła się jednak podobać, w końcu nawet tak doświadczonemu w europejskich pucharach rywalowi, podopieczni Macieja Goławskiego wrzucili aż 22 kosze. Przegrana sprawiła jednak że warszawianom przyszlo rywalizować o miejsca poza podium. 
Pozostałe dwa mecze mistrz Polski wygrał: pewnie pokonał mistrza Francji 26:17, a w trudnych warunkach (grając przeciwko gospodarzom) Medycy wykazali się nieraz (nomen omen) chirurgiczną precyzją: trafiając w sytuacjach pod koszem ale również z dalekiego dystansu. Sytuację utrudiały kontuzje: Pauliny Marasek, Tamary Siemieniuk. Z drugiej strony z szansy gry skorzystay i bardzo dobrze wkomponowały się w sklad Marlena Kołodziej oraz Daria Diadik.

2016 01 14 wum szentendreiNaprawdę wierze w ten zespół, który w ostatnim meczu pokazał że potrafi walczyć i jest prawdziwym Teamem. Cieszę się że wszyscy zawodnicy zagrali i dobrze się spisali. Nasi zawodnicy należą do najskuteczniejszych w Europie: Kamil Musialiński to nr 2, w czubie również Krzysiek Rubinkowski i Rafał Diadik.
- chwali swój zespół trener Maciej Goławski.
Faktycznie jest się z czego cieszyć, bo w końcu nasz zespół gra w finałach. Do tego nowy mistrz Polski zajmuje 9. miejsce i wygrywa nawe z doświadczonym gospodarzem, który dotychczas w Klubowym Pucharze Europy radził sobie dużo lepiej niż polscy reprezentanci w tych rozgrywach.

Ostateczna klasyfikacja zespołów:
 1. ned PKC/SWKGroep
 2. bel Boeckenberg KC
 3. por NC Benfica
 4. cze Brno KK
 5. cat CK Assessoria Vallparadis
 6. eng Trojans KC
 7. ger SG Pegasus
 8. pol Marmara University SC
 9. pol WUM Warszawa
 10. hun Szentendrei KK
 11. fra Bonson FJEP
Wyniki WUM Warszawa:
 
 
 

Turniej finałowy ECup

© 2017 Polski Zwiazek Korfballu  |  Korfball.pl

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.