PKC mistrzem Europy, WUM na 9. miejscu

W stolicy Węgier mistrzowie Polski wygrali dwa z rozegranych przez siebie trzech spotkań. W pierwszym - mającym kluczowe znaczenie dla rywalizacji o medale - Polacy przegrali z mistrzem Anglii Trojans KC. Gra Medyków mogła się jednak podobać, w końcu nawet tak doświadczonemu w europejskich pucharach rywalowi, podopieczni Macieja Goławskiego wrzucili aż 22 kosze. Przegrana sprawiła jednak że warszawianom przyszlo rywalizować o miejsca poza podium.
Pozostałe dwa mecze mistrz Polski wygrał: pewnie pokonał mistrza Francji 26:17, a w trudnych warunkach (grając przeciwko gospodarzom) Medycy wykazali się nieraz (nomen omen) chirurgiczną precyzją: trafiając w sytuacjach pod koszem ale również z dalekiego dystansu. Sytuację utrudiały kontuzje: Pauliny Marasek, Tamary Siemieniuk. Z drugiej strony z szansy gry skorzystay i bardzo dobrze wkomponowały się w sklad Marlena Kołodziej oraz Daria Diadik.

2016 01 14 wum szentendreiNaprawdę wierze w ten zespół, który w ostatnim meczu pokazał że potrafi walczyć i jest prawdziwym Teamem. Cieszę się że wszyscy zawodnicy zagrali i dobrze się spisali. Nasi zawodnicy należą do najskuteczniejszych w Europie: Kamil Musialiński to nr 2, w czubie również Krzysiek Rubinkowski i Rafał Diadik.
- chwali swój zespół trener Maciej Goławski.
Faktycznie jest się z czego cieszyć, bo w końcu nasz zespół gra w finałach. Do tego nowy mistrz Polski zajmuje 9. miejsce i wygrywa nawe z doświadczonym gospodarzem, który dotychczas w Klubowym Pucharze Europy radził sobie dużo lepiej niż polscy reprezentanci w tych rozgrywach.

Ostateczna klasyfikacja zespołów:
  1. ned PKC/SWKGroep