Kończymy the WG we Wrocławiu bez zwycięstwa

Niestety, w meczu z przeciwnikiem, który wydawał się w naszym zasięgu, mimo walki do końca i wydawało się długo otwartego wyniku, nie udało się naszej drużynie narodowej przełamać niekorzytnego wyniku. Australijczycy wygrywali od pierwszego zdobytego punktu w meczu i choć utrzymująca się długo przewaga czterech-pięciu punktów ostatecznie zmalała to Biało-Czerwonym zdecydowania zabrakło skuteczności w ostatnich pięciu minutach spotkania. Przy dwóch punktach przewagi dla Australii oba zespoły grały bardzo nerwowo. Obie drużyny wiedziały, że stawka wciąż jest wysoka. Szansę wykorzystala Australia, która później w meczu o 5. miejsce jednak nie podołała Chinom, mimo iż we wcześniejszej fazie turnieju wygrała z azjatyckim tygrysem.

Po meczu z Australią Polakom pozostał mecz ostatniej szansy. Szansy na historyczne zwycięstwo w the World Games. Niestety podobnie jak w pierwszym meczu przeciwko Wielkiej Brytani górą byli Wyspiarze. Polacy grali jak równy z równym tylko na początku spotkania - do 9. minuty prowadzili 6:5. Później jednak skuteczniejsi byli zawodnicy grający w granatowych strojach.

Ostatecznie Polska kończy na ostatnim miejscu w turnieju. Szkoda tym bardziej, że doszło do tego przed własną publicznością, która nawet w trudnych momentach mocno wspierala naszą drużynę. Dziękujemy!

Polacy na World Games

Reprezentacja Polski na Igrzyskach Dyscyplin Nieolimpijskich zadebiutowała podczas the World Games we Wrocławiu w 2017 r.
  2005 wg logo
2013 cali logo
Wcześniej jedynym polskim uczestnikiem turnieju korfballowego the World Games był sędzia Maciej Goławski (Duisburg 2005, Cali 2013).