Kadra na Mistrzostwa Europy

Po weekendowym zgrupowaniu kadry seniorów, które odbyło się w Kole, trener Berthold Komduur dokonał ostatecznych zmian w składzie drużyny na Mistrzostwa Europy w Portugalii. Do zespołu dołączą Marcin Lubański i Klaudia Łojewska. Cała 16tka na Portugalię wygląda zatem następująco:

2014-09-23 seniorzy

Stoją od lewej:
Berthold Komduur (trener), Ilona Goryszewska, Henrieke Dębski, Daria Miszczak, Katarzyna Pawlak, Agnieszka Pietrzak, Tamara Siemieniuk, Kamila Smarzewska (kierownik drużyny)
Siedzą od lewej: Łukasz Karpiuk, Maciej Żak, Krzysztof Rubinkowski, Kacper Nowak
Na zdjęciu nie znaleźli się: 
Klaudia Łojewska, Rafał Diadik, Marcin Lubański, Kamil Musialiński

Biało-czerwoni na Euro

W pięciu finałach mistrzostw Europy, w których nasza reprezentacja brała udział, rozegrała 29 spotkań, z czego 10 wygrała a 19 przegrała. Trzykrotnie mecz biało-czerwonych rozstrzegał się po golden-goalu, przy czym tylko raz to Polacy zdobyli punkt w doliczonym czasie gry. 

Obecny stosunek koszy zdobytych do straconych wynosi: 356:548, co daje średnią ok. 12:19 na mecz. Najwyżej wygraliśmy z Turcją w 2010 r. (23:7). Najwyższej porażki z kolei zaznaliśmy na turnieju w 2014 r. (11:40) z Belgią. 
 

© 2017 Polski Zwiazek Korfballu  |  Korfball.pl

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.