Eliminacje do Mistrzostw Europy 2006

Turniej zwany European Bowl odbył się w Terrassie, koło Barcelony. Był jednoczesną eliminacją do Mistrzostw Europy 2006 oraz Mistrzostw Świata. Do turnieju finałowego który odbywał się w Budapeszcie awansowały tylko dwa zespoły: Portugalia i Hiszpania, która zresztą po raz ostatni wystąpiła pod flagą hiszpańską, gdyż od Kongresu IKF w 2006 roku występuje już tylko Katalonia.

5.   arm Armenia  4  0  34-86

Po dłuższej przerwie i z niemałymi kłopotami reprezentacji Polski ostatecznie udało się wziąć udział w turnieju, w którym ze względu na krótkie przygotowania (m.in. mecz sparingowy z Holandią w Warszawie) wystąpili najbardziej doświadczeni zawodnicy. W pierwszym meczu z Portugalią Biało-Czerwoni wystąpili po raz pierwszy w takim ustawieniu - zwyciężył zespół ułożony, zgrany. Kolejne spotkanie (z Rosją) Polacy także przegrali, choć gra układała się coraz lepiej, co było widać w kolejnym meczu, w którym Polacy byli bliscy sprawienia sporej niespodzianki jaką byłoby z pewnością pokonanie gospodarza turnieju, który rosnąc w siłę pod względem sportowym manifestował swoją katalońską odrębność i chęć walki na największych turniejach pod flagą swojej katalońskiej autonomii. Polacy przegrali po golden-goalu, choć jeszcze na dwie minuty przed zakończeniem drugiej połowy prowadzili dwoma punktami.
W ostatnim meczu Polska pokonała Armenię 19:12 i dzięki temu awansowała do Mistrzostw Świata w 2007 roku. Po raz pierwszy jednak Mistrzostwa Europy musiały się odbyć bez udziału reprezentacji Polski.

Skład reprezentacji Polski:

Małgorzata Boś, Agata Kuich, Sylwia Kordaś, Agnieszka Tarasiewicz-Aid, Emilia Wołyniec, Artur Dąbrowski, Grzegorz Kulicki, Marcin Lubański, Mirosław Myć, Rafał Sołoducha.

Biało-czerwoni na Euro

W pięciu finałach mistrzostw Europy, w których nasza reprezentacja brała udział, rozegrała 29 spotkań, z czego 10 wygrała a 19 przegrała. Trzykrotnie mecz biało-czerwonych rozstrzegał się po golden-goalu, przy czym tylko raz to Polacy zdobyli punkt w doliczonym czasie gry.

Obecny stosunek koszy zdobytych do straconych wynosi: 356:548, co daje średnią ok. 12:19 na mecz. Najwyżej wygraliśmy z Turcją w 2010 r. (23:7). Najwyższej porażki z kolei zaznaliśmy na turnieju w 2014 r. (11:40) z Belgią.