• Mamy awans do Mistrzostw Świata

Wprawdzie nie udało się utrzymać Polsce w czołowej ósemce Europy, ale pokonując Walię uzyskaliśmy upragniony awans do Mistrzostw Świata, które odbędą się w 2019 roku w RPA.

• Pierwszy medal dla Polski

To historyczny moment dla Polskiego Korfballu! Polacy z medalem na turnieju rangi światowej. Gratulacje dla naszej ekipy! Brawo Polska!

• Czech Korfball Open

Przygotowująca się do Mistrzostw Europy reprezentacja Polski rozegrała w Brnie kilka cennych sparingów w ramach turnieju Czech Korfball Open.

Reprezentacja Polski
Biało-czerwoni

Kibicuj Polsce

Liga Korfballu

Kibicuj lokalnie

Sprawdź się w korfballu
Korfball Aktywnie

Dołącz

Korfball - koedukacyjna gra zespołowa
To jedyna na świecie gra, która co do zasady zakłada równa liczbę zawodników obu płci, którzy razem tworzą zespół i biorą udział w grze jednocześnie. Niektóre elementy gry są zbliżone to tych występujacych w koszykówce, siatkówce, piłce ręcznej oraz popularnym w niektórych krajach netballu.

Wszystkie mecze z Mistrzostw Europy można oglądać na żywo na WorldKorfball.org

Pierwszy medal dla Polski

Reprezentacja Polski w korfballu plażowym zajęła III miejsce w rozgrywanych w dn. 11-12. sierpnia 2018 r. w belgijskim Blankenberge IKF Beach World Cup. Turniej o Puchar Świata był jednocześnie klasyfikacją do tytułu Mistrzostwa Europy. Spoza Starego Kontynentu wystąpiło tylko Maroko, które ostatecznie zajęło 11. miejsce, dlatego klasyfikacja Pucharu Świata i Mistrzostw Europy pokrywa się w całej pierwszej dziesiątce.

To pierwszy medal Polaków w korfballu.

12. sierpnia br. w meczu o 3. miejsce Biało-Czerwoni pokonali Węgry 4:1. Wcześniej w półfinale Polacy przegrali z gospodarzami tj. Belgią 4:8, a z samego rana w ćwierćfinale pokonali Holandię 10:5. W finale turnieju seniorów, w którym zmierzyły się dwa zespoły z którymi Polska przegrała, Belgia pokonała Portugalię 8:4.

Dzień wcześniej, przy sporym wietrze Polacy rozgrywali mecze fazy grupowej w której wygrali dwa mecze: z Francją (11:0) i Szwajcarią (13:5) oraz przegrali z przyszłym wicemistrzem Europy Portugalią (1:6).

Polacy wystąpili w składzie: Kamil MUSIALIŃSKI, Rafał DIADIK, Kamil NOWACKI, Tamara SIEMIENIUK, Klaudia MAJCHRZAK, Natalia KLIMCZYK. Trner: Maciej ŻAK, Kierownik zespołu: Iwona ŻAK.

Korfball w wersji plażowej jest coraz bardziej popularny w krajach w których podstawowa wersja czyli w hali jest mocno rozpoznawalna, w szczególności w Holandii i Belgii. Plażowa odmiana jest bardziej dynamiczna, a tolerancja w zakresie elementów zabronionych przepisami (np. pozycji bronionej) w porównaniu do restrykcyjnych przepisów halowych jest dużo większa. W ten sposób jest mniej w przerwie w grze. Mecze są krótkie ale bardzo intensywne: zawodnicy nie są, jak w wersji halowej, podzieleni na strefy więc grają cały czas - biorąc pod uwagę że mecze są rozgrywane na piasku, wymaga to od zawodników dużej wytrzymałości.

Ostateczna klasyfikacja zespołów:
1. Belgia
2. Portugalia
3. Polska
4. Węgry
5. Belgia
6. Holandia
7. Czechy
8. Anglia
9. Walia
10. Francja
11. Maroko
12. Szwajcaria

Korfball to coś więcej niż tylko dyscyplina sportu. Korfball to dla wielu przygoda życia. Przygoda która daje możliwość uczestnictwa w czystej sportowej rywaliazcji na różnych poziomach: od trawiastego szkolnego boiska i gry na wuefie do międzypaństwowego meczu w wypchanej po brzegi holenderskiej Ahoy Arenie.

Inne odmiany gry

Wprawdzie najważniejsze rozgrywki w korfballu są rozgrywane w hali przez dwa ośmioosobowe zespoły to nie brakuje pasjonatów gry na trawie, plaży czy nawet w wodzie! Do niektórych odmian wystarczy 6 osób żeby rozegrać mecz!