• Mamy awans do Mistrzostw Świata

Wprawdzie nie udało się utrzymać Polsce w czołowej ósemce Europy, ale pokonując Walię uzyskaliśmy upragniony awans do Mistrzostw Świata, które odbędą się w 2019 roku w RPA.

• Pierwszy medal dla Polski

To historyczny moment dla Polskiego Korfballu! Polacy z medalem na turnieju rangi światowej. Gratulacje dla naszej ekipy! Brawo Polska!

• Kurs Instruktora Korfballu - Serock 2019

Najbliższy planowany Kurs Instruktora Korfballu planowany jest na marzec 2019 r. Kurs odbędzie się w Serocku. Zapraszamy. Ilość miejsc jest ograniczona.

Reprezentacja Polski
Biało-czerwoni

Kibicuj Polsce

Liga Korfballu

Kibicuj lokalnie

Sprawdź się w korfballu
Korfball Aktywnie

Dołącz

Korfball - koedukacyjna gra zespołowa
To jedyna na świecie gra, która co do zasady zakłada równa liczbę zawodników obu płci, którzy razem tworzą zespół i biorą udział w grze jednocześnie. Niektóre elementy gry są zbliżone to tych występujacych w koszykówce, siatkówce, piłce ręcznej oraz popularnym w niektórych krajach netballu.

Wszystkie mecze z Mistrzostw Europy można oglądać na żywo na WorldKorfball.org

Niebo płacze nad Kortowem... (Wakacje z Korfballem 2018)

2018 08 10
...Pierwsza część "Wakacji z korfballem" już się kończy. Pogoda iście "afrykańska" towarzyszyła nam przez cały obóz. Dzięki niej obóz był bardzo udany. Dopiero pod koniec turnusu zaczął padać deszcz. Nie jest to jednak duży problem bo dziś będziemy kibicować naszej kadrze, która po 9 dniach przygotowań z pewnością rozegra niezły mecz pokazowy, który i tak będzie rozegrany w hali. Kadra zostanie podzielona na dwa zespoły: Białych i Czerwonych. Kto wygra? I czy jeden z zespołów poprowadzi sam Jantinus Scholtmijer? O tym jeszcze napiszemy.
Z Kortowem żegna się jednocześnie ok. 200 dzieci które podczas "Wakacji z Korfballem" ciężko trenowały, ale też uczestniczyły w obozowych turniejach oraz wielu konkurencjach i zabawach związanych z nasza ukochaną grą. W poszczególnych kategoriach wygrywały najczęściej zespoły z Konstancina (w trzech kategoriach). Zwycięzcami zostali jeszcze: Matatończyk Koło (kat. 2005/2006) i Wesoła Szkoła (kat. 2003/2004). Było dużo emocji nie tylko w meczach decydujących o miejscach na podium. Dzieci cieszyły się nie tylko z gry na Orlikach. Niektórzy rozegrali jeszcze mecze w wodzie - świetną formą w waterkorfballu popisał się zespół "Mazur" który za porażkę na lądzie udanie zrewanżował się "Warmii" wygrywając aż 4:0. W ciągu kilku dni w konkursach rzutów wyłaniano także królów strzelców: na piasku i w wodzie.
Poza programem sportowym dzieci korzystały z uroków Kortowa oraz atrakcji poza nim: kąpaliśmy się na Plaży Miejskiej w Jeziorze Ukiel, tam też oglądaliśmy mecz piłki nożnej w płetwach(!). Byliśmy w Planetarium, Parku Centralnym, w Tartaku Raffelsonów oraz na Starym Mieście i w samym zamku. Znaleźliśmy jeszcze czas na trzy dyskoteki, gry terenowe, rowery wodne, kajaki i ognisko, podczas którego zespoły przedstawiały swój program artystyczny. Było dużo zabawy i śpiewów. Jak widać: nudy nie było, a przebój obozu'18 "Tylko jeść, spać i Tamagoczi" był mocno absurdalny. Oj działo się... i nic dziwnego że niebo płacze na nasz wyjazd. Do zobaczenia za rok!
Korfball to coś więcej niż tylko dyscyplina sportu. Korfball to dla wielu przygoda życia. Przygoda która daje możliwość uczestnictwa w czystej sportowej rywaliazcji na różnych poziomach: od trawiastego szkolnego boiska i gry na wuefie do międzypaństwowego meczu w wypchanej po brzegi holenderskiej Ahoy Arenie.

Inne odmiany gry

Wprawdzie najważniejsze rozgrywki w korfballu są rozgrywane w hali przez dwa ośmioosobowe zespoły to nie brakuje pasjonatów gry na trawie, plaży czy nawet w wodzie! Do niektórych odmian wystarczy 6 osób żeby rozegrać mecz!