• Wyniki I Pucharu Polski w Quatro Korfballu

Po czterech turniejach zakończyła się inauguracyjna edycja Pucharu Polski w drużynach czterosobowych (Quatro Korfball). Po całym cyklu rozgrywanym w nieco luźniejszej formule Pucharze Polski zwyciężyła drużyna PoznańKołoWawy. Na drugim miejscu uplasował się znany w korfballu zespół warszawskiego AKK.

• XIX Ogólnopolski Turniej Korfballu za nami!

16. czerwca 2018 r. odbył się XIX Ogólnopolski Turniej Korfballu w Konstancinie. Udział w turnieju wzięło 25 zespołów.

• Maratończyk najlepszy w Quatro Korfballu juniorów

W obu kategoriach wiekowych tj. junior i junior młodszy, przed własną publicznością triumfowały zespoły Maratończyka Koło.

• MegaSports Mistrzem Polski 2018

MegaSports Warszawa nowym Mistrzem Polski w kategorii senior. Na podium znalazły się jeszczeL AZS BAlluff Wrocław (srebro) i UKK WUM (brąz). Najlepszymi strzelcami w sezonie 2017/2018 okazali się: Krzysztof Rubinkowski (WUM) i Izabela Kołodziejczyk (Balluff).

Reprezentacja Polski
Biało-czerwoni

Kibicuj Polsce

Liga Korfballu

Kibicuj lokalnie

Sprawdź się w korfballu
Korfball Aktywnie

Dołącz

Korfball - koedukacyjna gra zespołowa
To jedyna na świecie gra, która co do zasady zakłada równa liczbę zawodników obu płci, którzy razem tworzą zespół i biorą udział w grze jednocześnie. Niektóre elementy gry są zbliżone to tych występujacych w koszykówce, siatkówce, piłce ręcznej oraz popularnym w niektórych krajach netballu.
pol gbr  pol gbr  pol tpe  pol ger  pol gbr1
Klasyfikacja the WG 2017: 1. Holandia, 2. Tajwan, 3. Belgia, 4. Niemcy, 5. Chiny, 6. Australia, 7. Wielka Brytania, 8. Polska

XIX Ogólnopolski Turniej Korfballu w Konstancinie

2018 06 16 konstancin

Już po raz 19. odbył się Ogólnopolski Turniej Korfballu organizowany przez UKS "Cirkus" Konstancin. Łacznie w sześciu kategioriach wiekowych udział wzięło 25 drużyn z klubów: UKS "Cirkus" Konstancin (gospodarz turnieju), LUKS "Olympic" Słupia (zwycięstwo w 4 z 5 kategorii!), "Wesoła Szkoła" Warszawa-Wesoła oraz po raz pierwszy w Konstancinie: SP nr 7 z Olsztyna. Mecze rozgrywane były w dwóch halach i dwóch kompleksach boisk zewnętrznych jednocześnie, a przy tym wydarzenie to cieszyło się dużą popularnością wśród mieszkańców. Przy okazji odbywało się wiele aktrakcji towarzyszących: był spory festyn z wieloma atrakcjami dla dzieci. Najmłoszych adeptów korfballu odwiedziła... reprezentacja Polski seniorów, której zawodnicy chętnie rozdawali pamiątkowe autografy, a królowie strzlców Mistrzostw Świata oraz Polskiej Ligi Korfballu urządzili pokaz rzutów z dalekiego dystansu który zrobił spore wrażenie na dzieciach.

Klasyfikacja turnieju w poszczególnych kategoriach przestawia się następująco:

kat. kl. I-II:

kat. junior młodszy
2. UKS "Cirkus" Konstancin-Jeziorna
3. UKS "Wesoła Szkoła" Warszawa Wesoła

Mecze rozgrywano wg zasad:
  • kl. I-II szkoła podstawowa (monokorfball – 4 osobowy; 2,5 m kosze)
  • kl. III szkoła podstawowa (monokorfball – 4 osobowy; 2,5 m kosze)
  • kl. IV szkoła podstawowa (monokorfball – 4 os. 3,0m kosze)
  • kl. V-VI szkoła podstawowa (korfball 2 strefowy - 8 osobowy; 3,0 m kosze)
  • gimnazjum - juniorzy młodsi (korfball 2 strefowy - 8 osobowy; 3,5 m kosze)
  • liceum – juniorzy (Quatro Korfball - 4 osobowy; 3,5 m kosze)

Korfball to coś więcej niż tylko dyscyplina sportu. Korfball to dla wielu przygoda życia. Przygoda która daje możliwość uczestnictwa w czystej sportowej rywaliazcji na różnych poziomach: od trawiastego szkolnego boiska i gry na wuefie do międzypaństwowego meczu w wypchanej po brzegi holenderskiej Ahoy Arenie.

Inne odmiany gry

Wprawdzie najważniejsze rozgrywki w korfballu są rozgrywane w hali przez dwa ośmioosobowe zespoły to nie brakuje pasjonatów gry na trawie, plaży czy nawet w wodzie! Do niektórych odmian wystarczy 6 osób żeby rozegrać mecz!