Harmonogram gier Polaków

Znamy już harmonogram gier pierwszej fazy Mistrzostw Świata które odbędą się w sierpniu w Południowej Afryce. Biało-Czerwoni zagrają przeciwko Australii, Tajwanowi oraz Irlandii.

Polska – Australia

1. sierpnia 2019, godz. 13:45 [na żywo]

Na początek nasz zespół zmierzy się z Australią. To rywal dobrze nam znany: na Mistrzostwach Świata spotykaliśmy się z nimi trzykrotnie: w 2007, 2011 i 2015. Ostatni raz jednak zagraliśmy podczas the World Games we Wrocławiu, gdzie przegraliśmy 18:20. Mecze z Australią są zawsze emocjonujące: obecny stan rywalizacji jest bardzo wyrównany: oba zespoły wygrywały dwukrotnie, w zdobytych punktach lepsi jednym koszem są Biało-Czerwoni (82:81).
Australia losowana była z drugiego koszyka, ze względu na wyższe niż Polska miejsce w rankingu IKF. Jest zatem obecnie silnym rywalem, a ewentualne zwycięstwo nad nim z pewnością mocno przybliżyłoby Polaków do co najmniej drugiego miejsca w grupie.

Polska – Tajwan

2. sierpnia 2019, godz. 13:45 [na żywo]

Dzień później Biało-Czerwoni zmierzą się z Tajwanem. Mistrz Azji należy do ścisłej światowej czołówki: trzykrotnie zdobywał brązowy medal Mistrzostw Świata (1991, 2011, 2015). Z kolei w historii występów w the World Games, Tajwan ma na koncie pięć medal, w tym ostatnio zdobyty we Wrocławiu, ten dal nich najcenniejszy z dotychczasowych, czyli srebrny. To zespół który jest wg wielu znawców bardzo poważnym kandydatem do gry w finale. Zwycięstwo Polski byłoby największym sukcesem w historii występów Polski na mistrzostwach Świata. Dotychczas odnotowaliśmy z Tajwanem cztery porażki, a nasz bilans punktowy to 62 kosze zdobyte i aż 130 straconych.

Polska – Irlandia

3. sierpnia 2019, godz. 13:45 [na żywo]

Na koniec zmagań grupowych Polacy rozegrają mecz przeciwko Irlandii. Korfballiści z Zielonej Wyspy to zespół z którym graliśmy stosunkowo niedawno, a dokładnie w meczu o 9. miejsce Mistrzostw Europy w 2018 r. Podobnie jak w pierwszym historycznym pojedynku, który miał miejsce w trakcie Mistrzostw Europy w 2010 r. górą byli Polacy. Nasz bilans zatem to dwa zwycięstwa w dwóch meczach i 42:25 w koszach.