Youth Talent World Cup 2008

Zespół gospodarzy turnieju rozgrywanego w holenderskim Schnijndel wygrał tegoroczną edycję Youth Talent World Cup (U16). W zawodach wzięło udział 10 drużyn, w tym występująca po raz drugi w tym turnieju reprezentacja Polski. Kadra Biało-Czerwonych pod wodzą trenerów Pietrzaka i Dawidiuka zajęła 9. miejsce w turnieju.

Rozpoczęcie turnieju miało miejsce jeszcze w piątkowy wieczór kiedy to selekcjoner kadry Holandii Jan Sjouke van de Bos razem z trzema zawodnikami z kadry Mistrzów Świata: Wimem Scholtmeijerem, Marcelem Segaarem i Johannesem Schotem poprowadzili szkolenie dla młodych zawodników.
Po raz pierwszy w turnieju wystąpiły reprezentacje Holandii i Belgii (wcześniej występowały tamtejsze reprezentacje regionalne). Holendrzy i Belgowie mieli sporą przewagę nad pozostałymi zespołami, choć naszej ekipie dość długo udawało się utrzymywać wynik bliski remisowi (w meczu z Belgią). W meczu z Holandią szybko zostaliśmy pozbawieni złudzeń, ostatecznie przegrywając 2:15.
W meczu z dobrze spisującym się zespołem z Tajwanu zagrali zawodnicy, którzy wcześniej nie mieli okazji zaprezentować się w tym turnieju, jednak duży zapas sił nie wystarczył na rewelacyjnie punktujących z dystansu zawodników Tajwanu.
Nasza drużyna, mimo walki, przegrywała z zespołami Niemiec, Anglii, Katalonii, Rosji i Czech.
Jedynym zespołem z którym udało nam się wygrać (i to mimo porażki w pierwszym meczu 1:4) był zespół Słowacji, który nasza drużyna pokonała 3:2 w meczu o 9. miejsce.

Najlepszymi zawodnikami turnieju zostali wybrani: Hsaun-Pin Hung (Tajwan) oraz Mick Snel (Holandia).
Puchar Fair Play otrzymał zespół Słowacji.

Klasyfikacja końcowa:

  1. Holandia
  2. Belgia
  3. Tajwan
  4. Czechy
  5. Rosja
  6. Katalonia
  7. Niemcy
  8. Anglia
  9. Polska
  10. Słowacja

Wyniki Polaków:
Sobota, 05.04.2008
Polska – Anglia 1:5
Polska – Belgia 2:6
Polska – Czechy 3:7
Polska – Katalonia 3:5
Polska – Niemcy 2:5

Niedziela, 06.04.2008
Polska – Słowacja 1:4
Polska – Tajwan 2:12
Polska – Rosja 3:7
Polska – Holandia 2:15
Polska – Słowacja 3:2 (mecz o 9. miejsce)

Najlepsi strzelcy turnieju:
Hsaun-Pin Hung (TPE) – 25
Mick Snel (NED) – 21

Najlepsi strzelcy reprezentacji Polski:
Agata Wiraszka – 4
Wiktor Ozdowy – 4