Tamara Siemieniuk trenerem reprezentacji juniorów

Tamara Siemieniuk została wybrana trenerką reprezentacji Polski juniorów. Czynna zawodniczka, obecnie broniąca barw SIS Serock, jest jedyną polską zawodniczką, która w swojej kilkuletniej karierze posmakowała gry w holenderskiej Korfbal League – ligi która przez środowisko często porównywana jest – ze względu na swój nieosiągalny dla wielu lig poziom – korfbalową NBA.

Często, Siemieniuk jest aktywna na arenie międzynarodowej: poza Holandią, gościnnie występowała w lidze angielskiej oraz aktywnie brała udział m.in. w prowadzeniu treningów stawiającej pierwsze kroki na arenie międzynarodowej reprezentacji Ukrainy (razem z Marc Stroo). Można więc zatem powiedzieć, że bez zbędnej przerwy, zdobytą podczas kursów IKF wiedzę weryfikowała w praktyce. Wspiera także korfball przy każdej możliwej okazji, nawet w turniejach dla dzieci organizowanych przez rodzimy UKS “Cirkus” Konstancin.

Od lat jest jednak przede wszystkim czołową zawodniczką reprezentacji Polski: Siemieniuk trzykrotnie występowała na mistrzostwach Europy (2014, 2016, 2018), dwukrotnie na mistrzostwach Świata (2015, 2019) a raz broniła barw biało-czerwonych podczas the World Games (2017).

Podejmując decyzję o powołaniu 25-letniej czynnej i bardzo aktywnej korfbalistki na stanowisko trenera reprezentacji juniorów, Zarząd PZKorf ma nadzieję, że poza umiejętnościami trenerskimi Tamara Siemieniuk przy wsparciu Związku, we współpracy z trenerami klubowymi, stworzy szanse dla młodych utalentowanych zawodników i zawodniczek ze wszystkich klubów oraz swym zaangażowaniem w pewnym stopniu zmotywuje też młodych ludzi do uprawiania korfballu.

Pierwszym wyzwaniem trenerki będzie letnie zgrupowanie w Kortowie, podczas którego, po raz pierwszy będzie mogła przypatrzyć się młodym talentom na których formie póki co będzie mogła polegać prawie wyłącznie ze względu na rekomendacje trenerów klubowych. Z powodu pandemii wielu zawodników i zawodniczek z pewnością ma duże zaległości. Jest tego świadoma Tamara Siemieniuk. Jeśli jednak przystąpi do działań z tak dużym optymizmem i zaangażowaniem jak do wielu dotychczasowych korfballowych aktywności, możemy być pewni że będzie dobrze!

Życzymy nieustającego optymizmu oraz radości, Tamaro!