Do Wrocławia ze Lwowa

W dniach 1-3. listopada 2019 r. we Lwowie odbył się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Europy Dywizji “B”, a więc części rozgrywek Starego Kontynentu, która odbędzie się w przyszłym roku we Wrocławiu.

Siedem zespołów prezentowało dość zróżnicowany poziom sportowy. Nie brakowało zagrań, których nie zwykliśmy oglądać na najwyższym europejskim poziomie. Choć reprezentantom Turcji przydarzały się spore błędy to mimo wszystko był to najlepszy zespół tego turnieju. Wszystkich rywali Turcy pokonywali w sposób pewny, przewagą co najmniej kilku punktów. Nawet w finale lwowskiego turnieju przeciwnicy (Szwajcaria) zdobyli o dziesięć punktów mniej niż zespół znad Bosforu.

Na marginesie: mecz finałowy sędziował bardzo dobrze prezentujący się w trakcie turnieju polski duet Maciej GoławskiPiotr Jaszczuk.

Oczywiście każdy zespół marzy o tym żeby wygrać turniej, jednak finał nie był aż tak bardzo emocjonujący jak wcześniejsze półfinały, które decydowały o awansie do turnieju “B” Mistrzostw Europy. W nich dość nieoczekiwanie przegranym okazał się zespół gospodarzy. Ukraińska federacja włożyła wiele wysiłku do przygotowań zarówno zespołu jak i całego trzydniowego wydarzenia. Pomimo korzystnego wyniku do 22. minuty to Szwajcaria była skuteczniejsza w końcówce i ostatecznie wygrała to spotkanie aż czterema punktami (15:11). Po porażce podopieczni Marco Stroo, nie otrząsnęli się zbyt szybko, a tego wymagają zasady turnieju w którym gra się po dwa mecze dziennie. Trzecie miejsce zajęła Grecja.

Relacje wideo i statystyki wszystkich meczów znajdują się na WorldKorfball.org.