Ukiel Beach Kids Korfball Cup

Teraz już wiemy dlaczego olsztyński UKS “Ukiel” dużo gra na piasku nad Jeziorem Krzywym. I edycja – i jak zapowiadają gospodarze: nie ostatnia – turnieju beach korfballu pod patronatem PZKorf była niezwykle udana ze względu na doskonałe miejsce do rozgrywania zawodów plażowych, a także wyśmienitej pogodzie i sprawnej organizacji wspartej przez uczestników “Wakacji z Korfballem” i juniorskiej reprezentacji Polski.

Mecz w kat. U-9: UKS Ukiel Olsztyn – UKS Cirkus Konstancin

W rozgrywkach przeprowadzonych w trzech kategoriach wiekowych udział wzięły 24 zespoły. Na czterech boiskach zrewitalizowanego przed kilkoma laty Centrum Rekreacyjno-Sportowego “Ukiel” toczyła się zacięta rywalizacja pomiędzy młodymi korfballistami z klubów UKS “Cirkus” Konstancin, UKS “Wesoła” Szkoła, LUKS “Olympic” Słupia, UKS “Iglica” Wrocław, UKS “Maratończyk” Koło i UKS “Ukiel” Olsztyn.

Podium w kat. U-9

Wydarzenie uświetnił swą obecnością Jantinus Scholtmeijer, były trener reprezentacji Polski i świetny trener-szkoleniowiec z Holandii, który podczas turnieju obserwował młodych zawodników by na koniec wybrać tych najlepszych w poszczególnych kategoriach wiekowych. Ósemka zawodników cieszyła się bardzo z takiego wyróżnienia, tym bardziej że dla większości z nich było to pierwsze zetknięcie z korfballem plażowym.

Medale wręcza Jantinus Scholtmeijer

Plażówka wyraźnie przypadła do gustu wielu zawodnikom i zawodniczkom, a trenerzy już zapowiadają udział w turnieju za rok.

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego wsparł wydarzenie fundując dla najlepszych zespołów puchary oraz medale, które były miłą niespodzianką dla młodych zawodników.

Mecze rozgrywano na czterech boiskach jednocześnie.

Ostateczne klasyfikacje zespołów:

Kategoria U-9:

1.UKS Wesoła Szkoła
2.UKS Cirkus Konstancin
3.UKS Ukiel Olsztyn

Kategoria U-11:

1. UKS Ukiel Olsztyn
2. UKS Maratończyk Koło
3. UKS Wesoła Szkoła I
4. UKS Cirkus I Konstancin
5-6.UKS Wesoła Szkoła II
UKS Cirkus II Konstancin
7-8.UKS Cirkus IV Konstancin
UKS Cirkus III Konstncin

Kategoria U-13:

1.LUKS Olympic Słupia
2. UKS Wesoła Szkoła
3.UKS Maratończyk Koło
4. UKS Cirkus II Konstancin
5-6. UKS Iglica II Wrocław
LUKS Olympic Słupia
7-9.UKS Cirkus I Konstancin
UKS Iglica I Wrocław
UKS Cirkus III Konstancin

Kategoria U-15:

1.UKS Cirkus Konstancin
2. UKS Iglica Wrocław
3. UKS Wesoła Szkoła
4. LUKS Olympic Słupia